Sobota, 28 marca 2015 r. imieniny: Anieli, Renaty

Spróbujmy przyjrzeć się, jak wygląda Droga Krzyżowa małych, bezbronnych istot ludzkich, którym nie pozwolono przyjść na świat.

"Dar życia, który Bóg Stwórca i Ojciec powierzył człowiekowi, domaga się od człowieka, aby miał świadomość nieocenionej jego wartości i przyjmował go w sposób odpowiedzialny." (Donum Vitae)

droga krzyzowa nienarodzonych 2015

24 godziny dla pana

Już po raz drugi w kościele pw. Nawiedzenie NMP, mieliśmy okazję spotkać się na „Rodzinnym Kolędowaniu”. W spotkaniu pomimo niskiej temperatury uczestniczyło tak wiele osób, że z trudem można było dostrzec wolne miejsca w ławkach.
W tym roku ponownie przygotowaniem tego spotkania zajęła się Ewa Nowak- Sachar, wraz z mężem Stanisławem Sacharem, któremu w części muzycznej naszej grupy towarzyszyli: Małgorzata Chrenowicz, Bartosz Kasprzak oraz Michał Pisarski. Natomiast część wokalna składała się z młodzieży naszej parafii, głownie scholii, lecz można było dostrzec tam również ministrantów.
Nieocenioną pomocą i wparciem okazał się ks. Łukasz Mielnik, opiekun scholi,który również aktywnie włączył się w śpiew.
Za ten rok serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję do zobaczenia w przyszłym.
rodzinne koledowanie 2015 002 rodzinne koledowanie 2015 040

Poniżej umieszczamy plan kolędy na nadchodzący tydzień

Pobierz plan kolędy

sw jan pawel 2

Oazy wakacyjne

Inforamcje dla bierzmowanych

Inforamcje dla dzieci komunijnych

Zapowiedzi przedślubne

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
22.03.2015 A.D.

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00. Od dziś rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Witamy w naszej wspólnocie ks. Zbigniewa Cieszkowskiego.
Nauki rekolekcyjne:
PONIEDZIAŁEK - 8.00 i 18.00. Po mszy wieczornej nauka dla rodziców dzieci klas II i III szkół podstawowych.
WTOREK - 8.00 i 18.00. Po mszy wieczornej nauka dla rodziców młodzieży szkół gimnazjalnych.
ŚRODA - spowiedź 7.30-10.00 i 14.30-18.00.
Msze z nauką o godz. 8.00, 16.00 i 18.00.

2. Od poniedziałku rozpoczynają się rekolekcje dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych.

3. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na każdej mszy będzie możliwość złożenia deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. W czwartek o godz. 18.00 Msza za Matki Aniołów. Tak jak w ubiegłym roku będziemy szczególnie modlić się w intencji Rodziców, którzy utracili swoje potomstwo.

5. Spotkanie Kręgu biblijnego w tym miesiącu wyjątkowo w piątek po mszy wieczornej.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00 dla dzieci. o godz. 17.30 dla dorosłych. W tym dniu młodzież gromadzi się na Drodze Krzyżowej o godz. 18.45. Będzie to Droga Krzyżowa Dziecka Nienarodzonego.

7. Przy wyjściu można nabyć nasze tygodniki katolickie: Gość Niedzielny oraz Niedziela. Można także kupić paschaliki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas. Cena świecy to 7zł.

Msze św. niedzielne:
Lubsko
kościół parafialny pw. Nawiedzenia NMP:
7:00; 8:30; 10:00 (dla młodzieży); 11:30 (suma); 13:00 (dla dzieci); 18:00;

Lubsko
kaplica pw. MB Bolesnej w DPS:
16:00 (sobota);
Lubsko
kaplica pw. św. Łukasza w ZOL:
15:30 (sobota);
Raszyn
kościół filialny pw. św. Izydora Rolnika:
9:30 (niedziela);
Budziechów
kościół filialny pw. św. Józefa Robotnika:
10:00 (niedziela);
Białków
kaplica pw. NMP Królowej Polski:
11:15 (niedziela);

Msze św. w dni powszednie:
Lubsko
kościół parafialny pw. Nawiedzenia NMP:
od poniedziałku do soboty: 8:00; 17:30;
Losowe zdjęcie