Niedziela, 20 kwietnia 2014 r. imieniny: Agnieszki, Czesława

Gorzkie Żale – 17:00

PONIEDZIAŁEK – 7 KWIETNIA
Nauki rekolekcyjne:
dla dorosłych: 8:00, 18:00 (Msze św.)
dla dzieci: 16:00 (Konferencja)
dla rodziców dzieci: 19:30 (Konferencja)

WTOREK – 8 KWIETNIA
Nauki rekolekcyjne:
dla dorosłych: 8:00, 18:00 (Msze św.)
dla gimnazjalistów: 16:00 (Konferencja)
dla rodziców gimnazjalistów: 19:30 (Konferencja)

ŚRODA – 9 KWIETNIA
Nauki rekolekcyjne:
dla dorosłych: 8:00, 16:00, 18:00 (Msze św.)

Spowiedź święta (środa):

PIELGRZYMKA NA UROCZYSTOŚĆ KANONIZACJI BŁ. JANA PAWŁA II
Dzień 1
5.00 - wyjazd na nocleg w okolice Tarvisio.
Dzień 2
7.00 – po śniadaniu wyjazd do miasta Św. Antoniego - Padwy. Według legendy założycielem miasta był wódz trojański - Antenor, który salwując się ucieczką z Troi przybył na Półwysep Apeniński. W mieście tym odwiedzimy Sanktuarium tego Świętego w którym oprócz grobu Św. Antoniego przechowywane są jego relikwie (Msza św.). Na nocleg udamy się w okolice Rzymu.
Dzień 3
Wyjazd do Rzymu, gdzie podczas spaceru poznamy Bazylikę na Lateranie, św. Schody, Kościół Redemptorystów, Bazylikę Santa Maria Maggiore, Coloseum (zewnątrz) Forum Romanum, Kapitol, plac Wenecki i Hiszpański, Fontannę di Trevi. Po realizacji programu przejazd metrem do autokaru (koszt przejazdu metrem 1,6 €/os). Po realizacji programu powrót do hotelu.
Dzień 4
Uczestnictwo w uroczystości kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II , której przewodniczyć będzie Papież. Czas wolny w okolicy Watykanu. Po realizacji programu przejazd do Asyżu – zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie miasta ukochanego przez Św. Franciszka - Asyżu. Święty ten żył około 800 lat temu. Zainspirowani jego życiem i przesłaniem przybywają do Asyżu wierzący i ateiści, przedstawiciele różnych religii i kultur, wyrafinowani intelektualiści i weekendowi pielgrzymi. Za patrona mieli go hipisi, prekursora widzą w nim ekolodzy, do wizji pokojowego współistnienia zaanektowali go komuniści, których doroczne marsze kończyły się w latach 70 odczytaniem listu Breżniewa u stóp klasztoru w Asyżu. My dołączymy do milionów pielgrzymów, którzy nawiedzili to miejsce. Odwiedzimy Bazyliki tego Świętego z jego grobem oraz odbędziemy spacer po uliczkach ukształtowanych w Średniowieczu. Po wyczerpaniu programu wyjazd do kraju.
Zakończenie pielgrzymki w nocy z dnia piątego na szósty.
Cena: 850,00 zł./os + 115 €/os.
Termin wyjazdu: 24- 28.04.2014
Świadczenia:
NOCLEGI – w pokojach hotelowych z łazienkami, pokoje 2 , 3 osobowe, według zamówienia
WYŻYWIENIE – śniadanie od 2-go do 5-go dnia, obiadokolacje od 2-go do 4-go dnia, w drodze powrotnej możliwość skorzystania z kolacji w Czechach w ramach kosztów własnych (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)
AUTOKAR -z klimatyzacją, video i barkiem obsługiwany przez dwóch kierowców,
Obsługa PILOTA na trasie pielgrzymki,
UBEZPIECZENIE - ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (NNW), kosztów leczenia (KL).
Uczestnicy zabierają ze sobą: ważny paszport lub dowód osobisty, pieniądze na przejazd metrem
Wszelkie informacje i zapisy w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku. Ks. proboszcz Władysław Tasior –– tel. (68) 3721077

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pasterki 2013:
pasterka 2013 03 pasterka 2013 21 pasterka 2013 15

więcej zdjęć

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
20.04.2014 A.D.

1. Dzisiaj przeżywamy radość Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy, by ten czas świętowania, umocnił w nas wiarę, napełnił niezachwianą nadzieją i rozpalił miłość w sercach, a Zmartwychwstały Pan obdarzył swym pokojem.

2. Dziękujemy wszystkim zatroskanym o wnętrze naszej świątyni. Bóg zapłać za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Bożego. Dziękujemy wszystkim parafianom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i ofiary na potrzeby kościoła oraz dary materialne dla ubogich. Młodzieży z Oazy, scholi parafialnej i Oazie Dorosłych dziękujemy za przygotowanie adoracji. Rodzinom z Domowego Kościoła dziękujemy za przygotowanie Drogi Krzyżowej ulicami parafii. Służbie Liturgicznej za przygotowanie Liturgii Triduum. Dziękujemy także za złożone życzenia w Wielki Czwartek i modlitwy w intencji kapłanów.

3. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. wg porządku niedzielnego. Tradycyjnie ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i Instytut Teologiczny w Zielonej Górze.

4. Trwa nowenna ku czci Miłosierdzia Bożego odmawiana po wieczornej Mszy św. W Niedzielę Miłosierdzia, 27 kwietnia uroczyste zakończenie i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

5. W sobotę na godz. 20.00 zapraszamy do kościoła na czuwanie przed kanonizacją bł. Jana Pawła II.

6. Przy wyjściu do nabycia świąteczne wydania tygodników katolickie: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy pięknych spotkań z bliskimi i dobrego przeżywania Oktawy Wielkiej Nocy.

Msze św. niedzielne:
Lubsko
kościół parafialny pw. Nawiedzenia NMP:
7:00; 8:30; 10:00 (dla młodzieży); 11:30 (suma); 13:00 (dla dzieci); 18:00;

Lubsko
kaplica pw. MB Bolesnej w DPS:
16:00 (sobota);
Lubsko
kaplica pw. św. Łukasza w ZOL:
15:30 (sobota);
Raszyn
kościół filialny pw. św. Izydora Rolnika:
9:30 (niedziela);
Budziechów
kościół filialny pw. św. Józefa Robotnika:
10:00 (niedziela);
Białków
kaplica pw. NMP Królowej Polski:
11:15 (niedziela);

Msze św. w dni powszednie:
Lubsko
kościół parafialny pw. Nawiedzenia NMP:
od poniedziałku do soboty: 8:00; 17:30;
Losowe zdjęcie