Poniedziałek, 31 sierpnia 2015 r. imieniny: Rajmunda, Ramony

uwielbienie w codziennosci 2015 02Dnia 28 czerwca w naszej parafii odbyło się spotkanie „Uwielbienie w codzienności”. Był to montaż słowno - muzyczny przygotowany przez schollę młodzieżową, która chciała śpiewem i tekstami wraz ze wszystkimi parafianami, którzy przyszli, wielbić Jezusa. „Chcieliśmy pokazać, że być człowiekiem uwielbienia to żyć w bliskości Jezusa codziennie i w każdym wymiarze naszego życia: na wakacjach, w pracy, na ulicy, wszędzie! Uwielbienie, to całkowite oddanie się Bogu Miłości. Jeśli żyjemy uwielbieniem, to przynosimy owoce dla całej wspólnoty Kościoła, ponieważ wpływamy na ludzi, z którymi żyjemy i którym służymy.” – Mówi jedna z dziewcząt ze scholii.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Spróbujmy przyjrzeć się, jak wygląda Droga Krzyżowa małych, bezbronnych istot ludzkich, którym nie pozwolono przyjść na świat.

"Dar życia, który Bóg Stwórca i Ojciec powierzył człowiekowi, domaga się od człowieka, aby miał świadomość nieocenionej jego wartości i przyjmował go w sposób odpowiedzialny." (Donum Vitae)

droga krzyzowa nienarodzonych 2015

24 godziny dla pana

Już po raz drugi w kościele pw. Nawiedzenie NMP, mieliśmy okazję spotkać się na „Rodzinnym Kolędowaniu”. W spotkaniu pomimo niskiej temperatury uczestniczyło tak wiele osób, że z trudem można było dostrzec wolne miejsca w ławkach.
W tym roku ponownie przygotowaniem tego spotkania zajęła się Ewa Nowak- Sachar, wraz z mężem Stanisławem Sacharem, któremu w części muzycznej naszej grupy towarzyszyli: Małgorzata Chrenowicz, Bartosz Kasprzak oraz Michał Pisarski. Natomiast część wokalna składała się z młodzieży naszej parafii, głownie scholii, lecz można było dostrzec tam również ministrantów.
Nieocenioną pomocą i wparciem okazał się ks. Łukasz Mielnik, opiekun scholi,który również aktywnie włączył się w śpiew.
Za ten rok serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję do zobaczenia w przyszłym.
rodzinne koledowanie 2015 002 rodzinne koledowanie 2015 040

sw jan pawel 2

Oazy wakacyjne

Inforamcje dla bierzmowanych

Inforamcje dla dzieci komunijnych

Zapowiedzi przedślubne

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
30.08.2015 A.D.

1. Przeżywamy dziś XXII Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 8.00 i 18.00.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. W związku z tym msze na rozpoczęcie będą odprawiane w następującym porządku:
- wtorek godz. 8.00 - ZSOiE
- wtorek godz. 9.00 - NGdM
- środa godz. 9.00 - Gimnazjum św. Jadwigi
- środa godz. 10.00 - SP nr 3

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo powołaniowe w czwartek od godz. 16.00. Po mszy wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża.

4. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Zapraszamy dzieci i młodzież do praktykowania Pierwszych Piątków.

5. Odwiedziny chorych w sobotę o zwykłej porze.

6. W niedzielę 6 września odbędzie się pielgrzymka Ruchu Światło-Życie do Rokitna. Zapisy u ks. Daniela.

7. Zapraszamy na ostatni koncert kameralny w niedzielę 6 września o godz. 16.00.

8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 13 września mszą św. o godz. 18.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. Do nabycia tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Msze św. niedzielne:
Lubsko
kościół parafialny pw. Nawiedzenia NMP:
7:00; 8:30; 10:00 (dla młodzieży); 11:30 (suma); 13:00 (dla dzieci); 18:00;

Lubsko
kaplica pw. MB Bolesnej w DPS:
16:00 (sobota);
Lubsko
kaplica pw. św. Łukasza w ZOL:
15:30 (sobota);
Raszyn
kościół filialny pw. św. Izydora Rolnika:
9:30 (niedziela);
Budziechów
kościół filialny pw. św. Józefa Robotnika:
10:00 (niedziela);
Białków
kaplica pw. NMP Królowej Polski:
11:15 (niedziela);

Msze św. w dni powszednie:
Lubsko
kościół parafialny pw. Nawiedzenia NMP:
od poniedziałku do soboty: 8:00; 17:30;
Losowe zdjęcie