Niedziela, 24 maja 2015 r. imieniny: Joanny, Marii

Spróbujmy przyjrzeć się, jak wygląda Droga Krzyżowa małych, bezbronnych istot ludzkich, którym nie pozwolono przyjść na świat.

"Dar życia, który Bóg Stwórca i Ojciec powierzył człowiekowi, domaga się od człowieka, aby miał świadomość nieocenionej jego wartości i przyjmował go w sposób odpowiedzialny." (Donum Vitae)

droga krzyzowa nienarodzonych 2015

24 godziny dla pana

Już po raz drugi w kościele pw. Nawiedzenie NMP, mieliśmy okazję spotkać się na „Rodzinnym Kolędowaniu”. W spotkaniu pomimo niskiej temperatury uczestniczyło tak wiele osób, że z trudem można było dostrzec wolne miejsca w ławkach.
W tym roku ponownie przygotowaniem tego spotkania zajęła się Ewa Nowak- Sachar, wraz z mężem Stanisławem Sacharem, któremu w części muzycznej naszej grupy towarzyszyli: Małgorzata Chrenowicz, Bartosz Kasprzak oraz Michał Pisarski. Natomiast część wokalna składała się z młodzieży naszej parafii, głownie scholii, lecz można było dostrzec tam również ministrantów.
Nieocenioną pomocą i wparciem okazał się ks. Łukasz Mielnik, opiekun scholi,który również aktywnie włączył się w śpiew.
Za ten rok serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję do zobaczenia w przyszłym.
rodzinne koledowanie 2015 002 rodzinne koledowanie 2015 040

Poniżej umieszczamy plan kolędy na nadchodzący tydzień

Pobierz plan kolędy

sw jan pawel 2

Oazy wakacyjne

Inforamcje dla bierzmowanych

Inforamcje dla dzieci komunijnych

Zapowiedzi przedślubne

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
17.05.2015 A.D.

1. Przeżywamy dziś Wniebowstąpienie Pańskie. Dziś Siostry Magdalenki od pokuty zbierają środki na rozbudowę Domu opiekuńczo-wychowawczego dla dziewcząt. Dziś także realizujemy swoje zobowiązania na rzecz GWU. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

2. Na godz. 14.00 zapraszamy na Parafialne Święto Biblii. Nie tylko czytających, ale także słuchaczy. Litanie loretańską dziś odmawiamy prywatnie.

3. Próba dla dzieci komunijnych w piątek o godz. 16.00.

4. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 17.00.

5. Spowiedź przed komunią w sobotę o godz. 9.00.

6. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo Drogi Światła. Rozpoczęcie w kościele o godz. 20.00 - należy zabrać ze sobą świece, po czym ruszymy w procesji ulicami Plac Wolności, Kościuszki, Bohaterów, Wojska Polskiego, Tkacką, Gazową aż do sąsiedniej parafii, gdzie zostanie odprawiona msza z indywidualną modlitwą wstawienniczą.

7. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 10.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii dzieci z klas II. Prosimy, aby osoby uczęszczające na tę mszę wyjątkowo w tym dniu przyszły na inną godzinę, żeby zostawić miejsce rodzicom i gościom tych dzieci.

8. Do nabycia świąteczne wydania tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Msze św. niedzielne:
Lubsko
kościół parafialny pw. Nawiedzenia NMP:
7:00; 8:30; 10:00 (dla młodzieży); 11:30 (suma); 13:00 (dla dzieci); 18:00;

Lubsko
kaplica pw. MB Bolesnej w DPS:
16:00 (sobota);
Lubsko
kaplica pw. św. Łukasza w ZOL:
15:30 (sobota);
Raszyn
kościół filialny pw. św. Izydora Rolnika:
9:30 (niedziela);
Budziechów
kościół filialny pw. św. Józefa Robotnika:
10:00 (niedziela);
Białków
kaplica pw. NMP Królowej Polski:
11:15 (niedziela);

Msze św. w dni powszednie:
Lubsko
kościół parafialny pw. Nawiedzenia NMP:
od poniedziałku do soboty: 8:00; 17:30;
Losowe zdjęcie